Про героя

Про сенс

Якщо вас цікавить, як жили Провінціали (мешканці Провансу) в чотирнадцятому столітті – Ви знайдете чимало цікавих подробиць.

Якщо Ви чули про “Авіньйонський полон” пап, але дотепер не цікавилися – чому раптом папський престол виїхав з Рима – Вам буде цікаво прочитати про це.

Ви хочете знати, як в Європі з’явилися перші банки, і як церква зайнялася мирськими справами – розгорніть книгу.

Якщо економіка Середньовіччя для Вас абстракція, проте Ви хотіли знати, “як це було насправді” – читайте “Провінціал”.

Чернечі ордени – ці символи “похмурого”, а часом і “стражденного” Середньовіччя – насправді були точками росту і розвитку суспільства – Силіконовою долиною і Голівудом чотирнадцятого століття.

Роман без любовних історій для дорослих – немов книжка без картинок і діалогів для дітей. Але “Провінціал” не такий. І любові, і середньовічної еротики буде вдосталь.

Вам може здаватися, що в треченто людям були чужі чуттєві задоволення, але роман розвіє цей міф. Любов, страждання, порочність – всього цього було вдосталь, і все це відбувається з героями твору. Незважаючи на те, що частина з них одягнена в ряси.

Особистість чи держава? Свобода творчості чи дотримання усталених канонів? Вірність ієрархії або вільність у поводженні з кар’єрою? Заповіді, смертні гріхи, або власні уявлення про мораль? Шана чи вшанування? Соціальне схвалення або спроба побудувати своє життя самостійно? Ці філософські питання червоною ниткою проходять крізь текст “Провінціала”.

Про автора

Олексій Філановський

Я народився в 1975 році, і тому на власні очі встиг побачити і розквіт брежнівського застою, і перестройку, і розпад Союзу, і народження незалежної України.

За ці сорок років в країні навколо мене відбулися дійсно тектонічні соціально-политичні зміни — напрочуд схожі на такі, що відбувалися в Європі ХІV сторіччя. Моя історична освіта дозволила мені, окрім іншого, добре побачити, наскільки неоднорідним і цікавим був період, який більшість звикла сприймати як узагальнене, однорідне і темне “Середньовіччя”.

Любов до історії не полишала і навряд чи полишить мене протягом всього життя, хоча основна моя робота не дуже з нею пов’язана. Так, я працював вчителем, бібліотекарем, дослідником архівів і викладачем в виші, але вже давно я маркетолог. Дві свої книжки про маркетинг я видав раніше за “Провінціала”, хоч і почав його раніше.

Подібно до свого героя, я мав цікавий і різноманітний професійний шлях — працював у службі зовнішньої розвідки, створював рецептури для горілок і лікерів, і, звичайно, запускав бренди, якими користується майже кожен українець.

Для того, щоб створювати такі успішні продукти, я навчився розуміти мотиви, бажання, страхи, наміри і рішення як окремих людей, так і великих соціальних груп. І саме з такою логікою я і висвітлюю в “Провінціалі” життя окремих людей і цілих культур середньовіччя.

Українською мовою “Провінциала” буде видано за декілька місяців, а зараз ви можете оформити передзамовлення: оберіть потрібну мову та опцію “накладений платіж” при доставці, а ми напишемо вам напередодні виходу книги і попередимо про доставку.